Istorija

2007 metais sumanymas Vilniuje įkurti privačią gitaros studiją, kaip alternatyvą tradicinei muzikos mokyklais, išsivystė į dabar sėkmingai veikiančią populiariosios muzikos studiją “Kvarta”. Idėja suburti jaunus, kūrybingus, praktikuojančius muzikos artistus, pedagogus, kurie galėtų perduoti savo sceninę patirtį vaikams ir jaunimui, padėtų atsiskleisti, kokybiškai muzikuoti, remiantis vakarietiškomis tradicijomis, sudaryti sąlygas mokytis kuo įvairesnių stilių ir laikmečių muziką, netruko peraugti į veiksmus.

Buvo sukviestas ambicingų, moderniai mąstančių muzikantų kolektyvas, prasidėjo gitaros, būgnų, bosinės gitaros, kiek vėliau - dainavimo, saksofono pamokos.

Atsirado galimybė mokytis ne tik individualiai, bet ir grupėje, mišriuose vokalistų - instrumentalistų ansambliuose, kuriuose mokiniai gali pajusti įvairiausio pobūdžio muzikavimo specifiką ir (be abejo) malonumą grodami klasikinius duetus, trio, ispaniškus motyvus, rokenrolo kvadratus ar populiarių dainų, džiazo, bliuzo improvizacijas.

Repertuaras ir metodika besimokantiems parenkamas pagal kiekvieno individualius poreikius, amžių ir gebėjimus.

Neatsiejami tapo tradiciniai populiariosios muzikos studijos “Kvarta” jaunųjų atlikėjų koncertai draugams ir tėveliams. Čia mokiniai kartu su savo mokytojais arba vieni, išbando save, įgyvendina savo kūrybines idėjas, groja savo mėgstamų muzikos grupių kūrinius, improvizuoja, pasirodo kaip solistai.